Dlaczego dobrej jakości opony to podstawa w samochodach dostawczych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody dostawcze przejeżdżają każdego roku tysiące kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Dobry kierowca niewiele zdziała w sytuacji, gdy ogumienie w naszym samochodzie nie będzie działać w odpowiedni sposób. Zakup dobrej jakości opon to sprawa niezwykle ważna. Które z nich warto wybrać do auta dostawczego, by móc bezpiecznie przemierzać kolejne kilometry?

Na jakie parametry zwracać uwagę kupując opony?

Najważniejszą rzeczą jest, by kupować opony nowe – zakup ogumienia używanego to ogromne ryzyko montażu opon, które do niczego się nie nadają. Nie chodzi o samą wysokość bieżnika, a o datę produkcji danej opony. Kupując towar używany, możemy mieć pewność, że nie zapewni nam on odpowiednich parametrów. Inną sprawą jest wybór opon dopasowanych do konkretnego modelu i obciążenia, które będziemy przewozić na aucie dostawczym. Właściwa szerokość, profil czy wielkość to tylko niektóre z parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia do naszego pojazdu.

Wybierając opony w sklepie, zwracajmy uwagę na datę ich produkcji. Wbrew pozorom w sklepach również dostać można modele leżakujące przez 3-5 lat w magazynach. Pamiętajmy, że im opona młodsza, tym zapewnia lepsze właściwości jezdne. Jeśli szukamy nowych opon o najlepszej możliwej jakości, warto zajrzeć na stronę internetową https://plusgum.pl/szukaj-opon/dostawcze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu wykonuje się masaż na sucho – w czym może on pomóc?
W jakim celu wykonuje się masaż na sucho – w czym może on pomóc?
Masaż na sucho to prosty zabieg, który każdy może wykonać we własnym domu. Zajmuje nie więcej niż kilka minut, nie […]
Ile pelletu zakupić na sezon grzewczy?
Ile pelletu zakupić na sezon grzewczy?
Pellet, czyli granulat z wiórów drewnianych, to najbardziej ekologiczne paliwo stałe, które jest obecnie dostępne a rynku. Do jego zalet […]
Jak stworzyć miejsce na grilla i ognisko przy domu?
Jak stworzyć miejsce na grilla i ognisko przy domu?
Planując urządzenie ogrodu, zawsze myślimy również o miejscu pod grilla albo na ognisko. Wspólne grillowanie z rodziną i znajomymi stało […]