Dlaczego dobrej jakości opony to podstawa w samochodach dostawczych?

Samochody dostawcze przejeżdżają każdego roku tysiące kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Dobry kierowca niewiele zdziała w sytuacji, gdy ogumienie w naszym samochodzie nie będzie działać w odpowiedni sposób. Zakup dobrej jakości opon to sprawa niezwykle ważna. Które z nich warto wybrać do auta dostawczego, by móc bezpiecznie przemierzać kolejne kilometry?

Na jakie parametry zwracać uwagę kupując opony?

Najważniejszą rzeczą jest, by kupować opony nowe – zakup ogumienia używanego to ogromne ryzyko montażu opon, które do niczego się nie nadają. Nie chodzi o samą wysokość bieżnika, a o datę produkcji danej opony. Kupując towar używany, możemy mieć pewność, że nie zapewni nam on odpowiednich parametrów. Inną sprawą jest wybór opon dopasowanych do konkretnego modelu i obciążenia, które będziemy przewozić na aucie dostawczym. Właściwa szerokość, profil czy wielkość to tylko niektóre z parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia do naszego pojazdu.

Wybierając opony w sklepie, zwracajmy uwagę na datę ich produkcji. Wbrew pozorom w sklepach również dostać można modele leżakujące przez 3-5 lat w magazynach. Pamiętajmy, że im opona młodsza, tym zapewnia lepsze właściwości jezdne. Jeśli szukamy nowych opon o najlepszej możliwej jakości, warto zajrzeć na stronę internetową https://plusgum.pl/szukaj-opon/dostawcze.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 3 =