Dobry film reklamowy, czyli jaki?

Czy wideo promocyjne jest potrzebne?

Nie od dziś wiadomo że filmy reklamowe są bardzo skuteczną formą marketingu przyciągającą miliony oczu oraz poprawiającą ogólne wyniki sprzedaży. Przedstawienie produktu na klipie od zawsze przyciągało uwagę konsumenta bardziej niż statyczne zdjęcie. Dla wielu odpowiedź na pytanie nasuwa się sama, jednak żeby tak było film musi być dobry, to rodzi się kolejne pytanie. Dobry, czyli jaki?

Co musi mieć film reklamowy żeby osiągnął sukces?

Podstawą każdego filmu nawet tych najkrótszych jest scenariusz, nie tajemnicą jest zatem że film reklamowy, mimo tego że nie jest produkcją rodem z Hollywood wartą miliony dolarów też potrzebuje scenariusz. Materiał taki nie może być za długi, skutkuje to małą ilością czasu w którym możemy zwrócić uwagę potencjalnego klienta, musimy zatem mieć pomysł na przedstawienie reklamowanego produktu. Pomimo tego że może się tak na pierwszy rzut oka nie wydawać niesamowicie ważny przy nagrywaniu dobrego filmu jest ruch kamery, oczywiste jest zatem że dobry operator to podstawa.

Niesamowite ujęcia w zwolnionym tempie, czy zapierające dech w piersiach ujęcia z drona – to są produkcje filmowe, wchodzące w ramach usług profesjonalnych firm np. na https://www.dronexvision.pl/filmy-promocyjne. Skorzystanie z nich może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o filmy reklamowe. Następną istotną rzeczą o której należy pamiętać podczas kręcenia filmu reklamowego jest tekst, czasu na zwrócenie uwagi potencjalnego konsumenta jest mało, zatem tekst powinien być chwytliwy, zapadający w pamięć. Dlatego dobry film reklamowy powinien już od pierwszej sekundy angażować widza.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × dwa =