Jak budować energooszczędnie?

Domy budowane dzisiaj charakteryzują się nie tylko pięknym designem. Wielu właścicieli przykłada sporą wagę do tego, by dom był energooszczędny. W tym celu stosują oni różnego rodzaju nowinki techniczne, aby zabezpieczyć budynek przed utratą ciepła oraz wyprodukować dodatkową energię. To drugie zadanie realizowane jest zazwyczaj poprzez montaż paneli słonecznych na dachu.

Dzięki docierającym do nich promieniom słonecznym możliwa jest produkcja energii do zasilania grzania wody, czy nawet całej instalacji elektrycznej. Nadwyżki prądu przekazywane są do elektrowni, co w efekcie obniża wysokość rachunku. Żyjemy w klimacie, gdzie dni słonecznych w roku jest coraz więcej. Panele fotowoltaiczne szczególnie dobrze sprawdzają się latem, kiedy to dni są długie, a ilość promieni słonecznych spokojnie wystarcza do zasilenia instalacji.

Termomodernizacja

Warto też stosować metody mające na celu zabezpieczyć nasz dom przed utratą ciepła. To z kolei jest szczególnie ważne w zimie. Styropian grafitowy w odróżnieniu od zwykłego styropianu posiada nieco grubszą powłokę, a co za tym idzie – zapewnia lepszą izolację. Jego nietypowy, szary kolor wynika z procesu dodawania grafitu podczas produkcji. Jest stosowany w nowoczesnych energooszczędnych domach.

Cena styropianu grafitowego jest bardzo zbliżona do tradycyjnego, a różnice są niewielkie. Możemy nawet znaleźć tańszy styropian grafitowy, ale wtedy istnieją uzasadnione obawy co do jego jakości – lepiej poszukać takiego, który zapewni nam idealne ocieplenie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


19 + 14 =