Lekarz kardiolog – jakie problemy rozwiązuje?

Kardiolodzy to lekarze, którzy zostali przeszkoleni w zakresie leczenia chorób serca i naczyń krwionośnych. Mogą oni wykonywać badania diagnostyczne, takie jak elektrokardiogramy (EKG) i cewnikowanie serca, a także mogą przepisywać leki, operacje i inne zabiegi, aby pomóc w leczeniu tych chorób.

Kardiologia jest bardzo szeroką dziedziną, więc kardiolodzy mogą specjalizować się w różnych obszarach lub strategiach leczenia. Niektóre obszary specjalizacji obejmują:

Zarządzanie arytmią 

Obejmuje to leczenie nieregularnych rytmów serca, w tym migotania przedsionków, trzepotania przedsionków i częstoskurczu komorowego (VT). Te arytmie mogą być spowodowane przez chorobę wieńcową, niewydolność serca lub inne warunki. Kardiolodzy zarządzają również pacjentów z rozrusznikami serca, którzy mają problemy elektryczne z ich urządzeń.

Niewydolność serca

Niewydolność serca występuje, gdy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi przez organizm, ponieważ jest słabe z powodu uszkodzenia lub choroby. Rola kardiologa w zarządzaniu niewydolnością serca obejmuje przepisywanie leków w celu poprawy funkcji serca i pomocy w zapobieganiu powikłaniom, takim jak zatrzymanie płynów (obrzęk). Lekarz może również zalecić zmiany stylu życia, takie jak ćwiczenia lub modyfikacje diety, aby zmniejszyć stres na sercu. W niektórych przypadkach może być konieczna operacja, jeśli leki nie są wystarczająco skuteczne lub jeśli występują znaczne problemy.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług takiego lekarza, to zobacz stronę internetową: http://magdalena-drozdz-klimczyk.pl/specjalizacje/kardiologia/.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć + 12 =