Jak komplementować strój do jazdy na motorze?

Z myślą o jeździe na motorze wiąże się konieczność dobrania odpowiedniego stroju, przy którym w pierwszej kolejności należy się kierować bezpieczeństwem, a dopiero potem stylem i wyglądem.

Kombinezon

Podstawą ubioru będzie kombinezon, który może być jedno- lub dwuczęściowy. Najczęściej wykonane są ze skóry lub ewentualnie tekstylne. Jeżeli dobieramy strój z dwóch części to powinny one do siebie pasować i być dobrane pod rodzaj motoru, jakim się poruszamy. Na przykład spodnie motocross będą lepiej przystosowane do jazdy w warunkach terenowych niż takie na pojazd typowo miejski. Bez względu na rodzaj stroju należy zadbać o to by dość dobrze przylegał on do ciała – nie może być zbyt luźny. Powinien także zakrywać praktycznie każdy fragment skóry, by chronić przed ewentualnymi ukąszeniami czy zadrapaniami, które mogłyby rozkojarzyć kierowcę. Strój chroni też oczywiście przed obtarciami po ewentualnych upadkach. Z tego także względu kombinezony na motor posiadają dodatkowe ochraniacze, w szczególności na ramionach, łokciach, plecach, kolanach i biodrach. Specjalną odzież tego typu można znaleźć na http://www.rabittsport.pl/pl/c/SPODNIE/2328.

Pozostałe części stroju

Do kombinezonu należy dobrać odpowiednie buty – muszą być sztywne w kostce i posiadać antypoślizgową podeszwę. Warto dopasowywać je razem ze spodniami, by nie okazało się potem, że te elementy ubioru będą potem niewygodne w połączeniu ze sobą. Z myślą o chłodnych dniach można zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, a także kominiarkę lub komin. Dopełnieniem są rękawice (zarówno w wersjach na lato, jak i zimowych) oraz oczywiście kask, będący najważniejszą częścią zabezpieczenia.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + dziesięć =