Jak zabezpieczyć klamki przed zachlapaniem farbą podczas remontu?

Podczas remontu mieszkania, niezwykle ważne jest zabezpieczenie powierzchni, które nie powinny być pomalowane. Ogranicza to znacząco czas, jaki później trzeba spędzić na czyszczeniu nieosłoniętych właściwie elementów. Farba zmieszana z brudem jest zwykle trudna do usunięcia. Warto zatem znać kilka sposobów, które ułatwią sprzątanie po odświeżaniu ścian w pokoju.

Domowe sposoby i nie tylko

Podczas malowania mieszkania jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie folii. To zwykle z jej pomocą zabezpiecza się wszystkie większe powierzchnie. Te mniejsze, takie jak np. klamki wymagają jednak lepszego sposobu. Jedną z metod jest całkowite oklejenie taśmą papierową, czyli tak zwaną malarską, wszystkich wystających elementów. Jest to pracochłonne zajęcie, szczególnie jeśli w domu znajduje się dużo par drzwi, ale z drugiej strony nie jest ono tak trudne jak czyszczenie późniejszych zabrudzeń po farbie.

Zabezpieczać  przedmioty można również za pomocą folii aluminiowej. W tym celu należy owinąć dokładnie uchwyt i przytwierdzić go za pomocą taśmy klejącej, aby wszystko pozostało na miejscu. Trzeba jednak pamiętać, że materiał ten jest dość delikatny i łatwo go przedrzeć. Lepiej zastosować więc kilka warstw.

Można także zakupić specjalne, profesjonalne nakładki na klamki, które znajdziemy na przykład na stronie: https://handle-glove.eu/. Bardzo szybko się je montuje, są zrobione z tworzywa, które nie przepuszcza farby i nie ulega zniszczeniu. Przy ich pomocy będziemy mogli pomalować ściany bez obaw o niespodziewane zabrudzenia.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na domowe sposoby, czy na bardziej specjalistyczne rozwiązania, należy pamiętać, że dobre przygotowanie do remontu pozwoli na szybki powrót do codzienności po jego zakończeniu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


20 − 11 =