Jak zapewnić dziecku wygodę podczas snu?

Sen ma istotny wpływ na właściwy rozwój małego dziecka. Jeśli bowiem jest ono wyspane, to w ciągu dnia przepełnia je energia, ma większą chęć na zabawę oraz naukę, a ponadto lepiej przyswaja wszelkie informacje. Z tego powodu rodzice powinni koniecznie zadbać o zapewnienie swojej pociesze komfortowych warunków do odpoczynku. Duże znaczenie ma zwłaszcza rodzaj materaca umieszczonego w łóżeczku – zdecydowanie najlepiej sprawdzają się lateksowe materace dla niemowląt, ponieważ idealnie dostosowują się do kształtu ciała. 

Podstawowe wskazówki dla troskliwych rodziców

Dzieci, u których występują różnego rodzaju zaburzenia snu są zazwyczaj zmęczone, zestresowane i kapryśne. Należy im zatem zagwarantować optymalne warunki do wypoczynku, zaczynając od właściwego przygotowania miejsca do spania. Jeśli chodzi o pościel, to powinna ona być miękka w dotyku i posiadać wypełnienie antyalergiczne oraz wentylację. Dzięki temu skóra malucha nie jest narażona na uczulenie, a jego organizm na przegrzanie. W tym przypadku warto postawić na produkt wykonany w stu procentach z bawełny.

Drugim niezwykle ważnym elementem jest materac. Pamiętajmy o tym, że nie może on być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, a ponadto musi idealnie dopasowywać się do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu termoelastycznego, ewentualnie lateksowego, ale wykonanego z włókien kokosowych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza firma Hevea materace dla najmłodszych oferuje bowiem najwygodniejsze na rynku. Pozostałe czynniki wpływające na komfortowy sen dziecka to m.in.:

– prawidłowa temperatura w pokoju (około 19-20 stopni Celsjusza)

– łagodne oświetlenie relaksujące (barwa żółta)

– stonowana kolorystyka ścian

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


17 − 4 =