Jakie kroki należy poczynić, aby wrócić do aktywnego sportu po doznaniu kontuzji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy doznałeś kontuzji, może być kuszące, aby spieszyć się z powrotem do aktywności sportowej tak szybko, jak to możliwe. Ale jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków w celu powrotu do aktywnej gry, możesz skończyć z poważniejszymi problemami później.

Podczas powrotu do aktywnego uprawiania sportu po kontuzji należy podjąć następujące kroki:

Odpoczywaj i odzyskuj siły

Odpoczynek jest pierwszym krokiem w procesie leczenia, dlatego ważne jest, aby dać organizmowi czas na wyleczenie przed powrotem do aktywności. Jeśli spróbujesz pospieszyć się z tym procesem, może to spowodować dalsze uszkodzenia, co utrudni Ci powrót do formy.

Używaj lodu i ciepła

Lód pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, natomiast ciepło zwiększa przepływ krwi i przyspiesza czas regeneracji. Możesz używać każdego z nich osobno lub razem, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Rozciągaj i wzmacniaj mięśnie

Rozciąganie pomaga poprawić elastyczność i zakres ruchu, natomiast ćwiczenia wzmacniające wzmacniają mięśnie wokół stawów, które uległy kontuzji podczas aktywności sportowej, aby mogły one poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniem, gdy po kontuzji powrócisz do aktywnej gry. Pod względem rozciągania, jak i drobnych aktywności jakie można wykonywać w celu wyleczenia się z kontuzji, można pomóc nam rehabilitacja sportowa, a więc fachowcy, którzy wiedzą, jakie czynności zregenerują i wyleczą miejsca, które uległy kontuzji.

Powolny powrót do ćwiczeń

Na początku wracaj powoli, a następnie stopniowo zwiększaj intensywność w miarę zmniejszania się bólu. To może pomóc uniknąć ponownego urazu i zapobiec przyszłym problemom. Nie należy wracać do gry, dopóki uraz nie zostanie całkowicie wyleczony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Targi branżowe w plenerze – co się przyda?
Targi branżowe w plenerze – co się przyda?
Firmy różnej wielkości biorą udział w targach branżowych w plenerze, które najczęściej są organizowane w lecie lub na początku jesieni. […]
Stłuczka lub wypadek wynajętym samochodem – co robić?
Stłuczka lub wypadek wynajętym samochodem – co robić?
Wszyscy, jako kierowcy, wiemy, że wypadek na drodze może zdarzyć się w każdym momencie i niekoniecznie musi on być spowodowany […]
Sprzedaż mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć
Sprzedaż mieszkania – wszystko, co musisz wiedzieć
Postanowiłeś sprzedać swoje lokum w bloku mieszkalnym ponieważ jesteś już na ukończeniu budowy domu jednorodzinnego, gdzie wkrótce będziesz się ze […]