Którego lekarza potrzebujesz? Sprawdź to!

Istnieje wiele rodzajów lekarzy. Każdy z nich posiada specjalizację i wiedzę w konkretnej dziedzinie medycyny. Jeśli masz pytania dotyczące swojego zdrowia, ważne jest, aby wiedzieć, do jakiego typu lekarza się udać.

Lekarz medycyny pracy

Lekarze medycyny pracy to lekarze, którzy skupiają się na medycznym, fizycznym i psychicznym zdrowiu pracowników. Oceniają oni pracowników pod kątem wszelkich problemów zdrowotnych, które mogą wpływać na ich zdolność do bezpiecznej lub wydajnej pracy. Lekarze medycyny pracy mogą również doradzić, jak dostosować warunki pracy lub zadania, aby zapobiec urazom lub chorobom. Jeśli potrzebujesz lekarza medycyny pracy Opole słynie ze świetnych specjalistów.

Internista

Internista, to inaczej „lekarz rodzinny” lub „lekarz pierwszego kontaktu”. Interniści to lekarze specjalizujący się w medycynie wewnętrznej, która obejmuje wszystkie aspekty opieki zdrowotnej, które nie są związane z chirurgią lub psychiatrią. Mogą oni leczyć ludzi w każdym wieku i robić wszystko, od podawania szczepionek do zarządzania przewlekłymi warunkami, takimi jak cukrzyca czy astma. Interniści zapewniają również opiekę profilaktyczną i upewniają się, że pacjenci regularnie wykonują badania kontrolne.

Psychiatrzy

Psychiatrzy to lekarze medycyny, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych. Mogą oni przepisywać leki lub psychoterapię, lub obie te metody. Niektórzy psychiatrzy skupiają się na konkretnym obszarze, takim jak psychiatria dziecięca lub zaburzenia snu. Psychiatrzy mogą pomóc ludziom z szerokim zakresem problemów zdrowia psychicznego, takich jak depresja, lęk i zaburzenia odżywiania. Mogą być również zaangażowani w pomoc pacjentom w radzeniu sobie ze stresem lub problemami z nadużywaniem substancji.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


2 + dwadzieścia =