Usługi stomatologiczne – jakie działania składają się na ofertę różnych punktów na rynku?

Opieka stomatologiczna jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Oprócz zabiegów czyszczących i badań stomatologicznych, udajemy się do dentysty na bardziej skomplikowane zabiegi, takie jak wypełnianie czy usuwanie zębów w przypadku poważnych problemów z uzębieniem. Jakie dokładnie czynności składają się na opiekę stomatologiczną?

Przegląd stomatologiczny

Wizyta u dentysty ma na celu przede wszystkim regularne przeglądy stomatologiczne, które powinny odbywać się przynajmniej raz w roku. Podczas przeglądu stomatologicznego dentysta bada wszystkie części jamy ustnej i określa, czy występują jakieś problemy z zębami lub dziąsłami. Brak regularnych wizyt u dentysty może skutkować niepotrzebną operacją lub innymi poważnymi problemami ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest, aby był przez nas często odwiedzany stomatolog Konin, jest miastem w którym znajdują się dobre kliniki stomatologiczne.

Wypełnienia

Jeśli w zębach występują ubytki, zazwyczaj można je naprawić poprzez wykonanie wypełnień. Zabieg ten polega na zastąpieniu uszkodzonych części zębów (zwykle szkliwa) sztucznymi materiałami, takimi jak porcelana lub złoto. Wypełnienia naprawiają małe pęknięcia lub dziury w zębach i zapobiegają dalszej próchnicy.

Leczenie kanałowe

Gdy ząb jest bardzo zniszczony, a nerw w nim został uszkodzony, konieczne może być leczenie kanałowe. Podczas tego zabiegu miazga (miękka tkanka wewnątrz zęba) jest usuwana, a endodonta czyści i dezynfekuje pustą przestrzeń, w której wcześniej znajdowała się miazga. Ząb jest następnie wypełniany materiałem, który pomaga utrzymać jego wytrzymałość.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


14 + trzynaście =