Wszystko co musisz wiedzieć o zapraszaniu gości na ślub

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowując się do ślubu należy między innymi pamiętać o przygotowaniu odpowiednich zaproszeń, które będzie można wręczyć gościom. W Polsce praktyka wygląda tak, że przygotowuje się papierowe zaproszenia, które zazwyczaj wręcza się osobiście i z takim działaniem najczęściej możemy się spotkać. O czym jednak należy pamiętać w trakcie zapraszania gości na ślub i w czasie przygotowywania zaproszeń? O tym postaramy się nieco więcej powiedzieć.

Dwa rodzaje zaproszeń

Przygotowując zaproszenia należy pamiętać o stworzeniu dwóch wersji, tak by mieć osobne zaproszenia dla gości, którzy mają pojawić się na weselu oraz osobne dla osób, które mają być zaproszone wyłącznie na ślub. W ten sposób nie będzie trzeba dodatkowo myśleć o tym, by wybranym gościom mówić osobno o weselu, stosowny zapis znajdzie się bowiem w przygotowanym zaproszeniu. Jeśli chodzi o treść przygotowywanych zaproszeń ślubnych warto również zwrócić uwagę na przygotowanie zapisów, którymi zwrócimy uwagę gości na to jakie ewentualnie prezenty by nas interesowały. W ten sposób będzie można uniknąć sytuacji gromadzenia niepotrzebnych kwiatów czy dublowania się prezentów.

O czym pamiętać przy zapraszaniu?

Podstawowa sprawa to oczywiście zadbać o to, by odpowiednio wcześnie wszystkich zaprosić na ślub i wesele. W trakcie zapraszania w przypadku gości weselnych warto również poprosić o potwierdzenie przybycia, by nie było sytuacji, w których pół sali będzie puste, a będzie trzeba zapłacić za gości, którzy nie przybyli. Jeśli zapraszamy gości starajmy się stworzyć dla nich takie warunki, które sprawią, że chętnie przybędą oni na naszą uroczystość.

Sprawdź przykładową ofertę: “zaproszenia ślubne z motywem słonecznika”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ozdobić stół w restauracji?
Jak ozdobić stół w restauracji?
Budowa renomy każdej restauracji zaczyna się i kończy w kuchni. Po drodze jednak są elementy, o które trzeba zatroszczyć się […]
Dlaczego dobrze jest układać ubrania kolorami?
Dlaczego dobrze jest układać ubrania kolorami?
Istnieje powiedzenie, że jeśli ktoś ma chaos w szafie, to przez to powstaje również chaos w głowie. A jeśli do […]
Różne rodzaje zasuw
Różne rodzaje zasuw
Zasuwy są urządzeniami, których zadaniem jest dbanie o odpowiednie działanie sieci wodociągowych – odpowiedzialne są za skuteczny przepływ płynów oraz […]