Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem kursu na skoczka spadochronowego?

Kurs na skoczka spadochronowego jest idealnym wyborem dla ludzi żądnych wrażeń, ale również idealnie sprawdzi się na prezent dla bliskiej osoby. Spadochroniarstwo to świetna zabawa, jednakże należy się do niego naprawdę dobrze przygotować. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przeszkolenie i kurs, aby móc w ogóle rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Jeżeli interesują nas szkolenia spadochronowe Wrocław będzie idealnym miastem, ponieważ znajdziemy tam naprawdę sporo tego typu szkoleń.

Kto może przystąpić do szkolenia?

Aby przystąpić do kursu trzeba mieć ukończone 16 lat. W przypadku osób nieletnich – wymagana jest pisemna zgoda obojga rodziców wyrażona w obecności kierownika szkoleń spadochronowych.

Po ukończeniu kursu oraz otrzymaniu świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego, uczestnik staje się samodzielnym skoczkiem i może wykonywać indywidualne skoki w ramach nadanych mu uprawnień. Uczestnik zdobywa wiedzę, która pozwala w późniejszym czasie do przystąpienia do egzaminu – kandydat musi mieć wykonane 50 skoków trwających minimum 30 minut. Egzamin jest podzielony na dwie części – teoretyczną i praktyczną, po których zaliczeniu otrzymujemy zaświadczenie, dzięki któremu Urząd Lotnictwa Cywilnego wyda nam odpowiednie świadectwo klasyfikacji. 

Jaką formę szkolenia wybrać? 

Jeśli chodzi o rodzaje szkoleń, to najpopularniejszym i najbezpieczniejszym z nich jest kurs AFF. Jest to trening podczas kontrolowanego, swobodnego spadania. Uczestnik po ówczesnym przeszkoleniu, wyskakuje wraz z dwoma instruktorami z wysokości 4000 m. Podczas skoku instruktorzy asekurują i poprawiają postawę kursanta. Cały skok jest nagrywany, a następnie szczegółowo omawiany. Jest to metoda, przynosząca najszybsze efekty.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − jeden =