Co zobaczyć na Teneryfie

mother with her sons playing on the shore

Teneryfa to jedna z siedmiu głównych wysp wchodzących w skład wysp Kanaryjskich. Wyspy te należą do Hiszpanii, więc region ten obejmuje obszar UE. Nie dziwi więc fakt, że nasi rodacy chętnie zapuszczają się w tamte regiony. Jeśli ty także zastanawiasz się nad podróżą na Teneryfę, ale nie wiesz, jakie atrakcje są godne uwagi, to najwyższa pora, by poznać ciekawe miejsca, które zapewnią ci niezapomniane wrażenia.

Los Gigantes, Masca, Garachico, czyli Teneryfa w pigułce

Powyżej opisane pozycje, to swoista esencja Teneryfy, bez której nie można się obyć. Los Gigantes to wysokie i wyłaniające się z wody klify, które osiągają wysokość nawet do 800 metrów. Nie dziwi więc nazwa, która trafia w punkt i oddaje charakter klifów. Niesamowite efekty widokowe gwarantowane. Aby dostać się do kolejnego punktu naszej podróży, należy przejechać wiele kilometrów. Dobrym rozwiązaniem na komfortowe zwiedzanie będzie Teneryfa wypożyczalnia aut. Kiedy dotrzemy do wioski Masca, w jej centrum napotkamy mały kościółek, lokalne sklepy oraz restauracje, a to wszystko otoczone malowniczym górskim krajobrazem, który zapiera dech w piersiach. Teraz pora wspomnieć o jednym ze starszych miast w Teneryfie, czyli Garachico.

Dawniej znajdował się prosperujący port, który przyczyniał się do rozwoju handlu, aż do roku 1706, kiedy to erupcja wulkanu zrównała go z ziemią. Miasto odbudowano na zastygłej lawie, która dodaje uroku tej lokalizacji. Teraz wiesz już jakich punktów nie może zabraknąć na twojej trasie, abyś z pełną stanowczością mógł stwierdzić, że poznałeś uroki Teneryfy. Interesująca ofertę wycieczki w tej rejon Europy można znaleźć na http://www.tenepol.pl.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście − 5 =