Dlaczego warto jeść warzywa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, dla których warto jeść warzywa. Są pełne wartości odżywczych, ale zawierają również błonnik, który wspomaga trawienie i pomaga czuć się sytym. Są również niskokaloryczne, więc możesz dodawać je do swoich posiłków i przekąsek bez naruszania budżetu kalorycznego.

Warzywa są bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze 

Substancje, które mogą pomóc w zapobieganiu lub opóźnianiu wystąpienia chorób przewlekłych. Zawierają też inne substancje, które przyczyniają się do dobrego zdrowia, takie jak błonnik i potas.

Warzywa są ważnym źródłem witamin C i A, ale zawierają również witaminy z grupy B (zwłaszcza folian), wapń, żelazo i magnez. Wiele warzyw jest bogatym źródłem potasu i witaminy K. Niektóre mają również wysoki poziom witaminy E.

Warzywa dostarczają również błonnika 

Składnika odżywczego, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i utrzymuje uczucie sytości między posiłkami. Błonnik znajduje się tylko w pokarmach roślinnych, takich jak owoce, warzywa i pełne ziarna (chociaż niektóre rodzaje fasoli zawierają jego niewielkie ilości). Błonnik ma wiele korzyści dla zdrowia:

Obniża poziom LDL („złego”) cholesterolu 

Poprzez wiązanie kwasów żółciowych uwalnianych z wątroby w nierozpuszczalne związki znane jako sekwestranty kwasów żółciowych (lub „żywice”).

Jeśli chcesz mieć dostęp do świeżych warzyw, to koniecznie sprawdź stronę internetową aby poznać wszystkie szczegóły: https://fruges.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Charakterystyczne składniki, z którymi przyrządzi się dania kuchni azjatyckiej
Charakterystyczne składniki, z którymi przyrządzi się dania kuchni azjatyckiej
Kuchnia azjatycka jest pełna aromatów, intensywnych przypraw i smaku. Wiele egzotycznych dla nas składników, które pojawiają się w kompozycjach kulinarnych […]
Czy warto zainwestować w system nawadniania ogrodu?
Czy warto zainwestować w system nawadniania ogrodu?
Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania roślin. Niedobór wody czyni je słabsze i mniej odporne na choroby. Dużym problemem staje […]
Pendrive – jak bezpiecznie go użytkować?
Pendrive – jak bezpiecznie go użytkować?
Czym jest pendrive? Wśród nas są zapewne seniorzy i inni użytkownicy, którzy chcą bezproblemowo obchodzić się z urządzenia elektronicznymi i […]