Jakie preparaty stosować na suchą skórę?

Posiadanie suchej skóry może wydawać się lepsze aniżeli skóra przetłuszczająca się, gdyż ta pierwsza jest mniej skłonna do pojawiania się niedoskonałości. Niestety, zwykle jest dręczona przez podrażnienia, a także nierzadko, zwłaszcza po myciu, pojawia się nieprzyjemne uczucie nadmiernego przesuszenia i ściągnięcia. Taka skóra też szybciej się starzeje, więc warto o nią odpowiednio zadbać.

Optymalne nawilżenie – nie jest łatwo je osiągnąć

Choć na rynku znaleźć można mnóstwo preparatów dedykowanych do tego rodzaju cery, tak naprawdę niełatwo jest zapewnić sobie idealne nawilżenie. Dlaczego? Wiele produktów ma za słabe działanie, przez co oferują tylko powierzchowne nawilżenie albo wręcz wysuszają skórę zamiast ją natłuszczać i odżywiać. Te o bogatszej konsystencji i składzie zaś zwykle są na tyle ciężkie, że przetłuszczają skórę, powodują jej błyszczenie się, a także, na dłuższą metę, zatykają pory, co powoduje wysyp niedoskonałości.

Jakie preparaty wybrać?

Chcąc uniknąć takich efektów, warto stawiać na dobre kremy odżywcze, które są niekomedogenne, co oznacza, że nie zatykają porów skóry. Silne odżywienie, ale jednocześnie lekką formułę oferuje krem NUTRITIME, który jest bogaty w starannie dobrane składniki odżywcze. Skutecznie koi podrażnienia i zapewnia skórze elastyczność, więc jego użytkowanie jest bardzo przyjemne.

Poszukując zaś lekkiego, nawilżającego kremu na dzień, który można będzie między innymi stosować pod makijaż, można postawić na HYDRATIME. Ma on lekką, szybko wchłaniającą się formułę, ale jednocześnie zapewnia optymalne nawilżenie.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


5 × 2 =