Wiosna w górach – zalety wyjazdu

Wiosna to wyjątkowy czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Ta pora roku szczególnie pięknie wygląda w górach. W tym czasie najlepiej widać wszelkie zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zapachy i barwy wiosny w górach

Czas wegetacji w górach jest znacznie krótszy niż na nizinach. Dlatego intensywność wzrostu roślin jest większa niż w innych rejonach Polski. Codziennie można zaobserwować coś nowego. Dobrym miejscem na rodzinny wyjazd o tej porze roku są domki w Zakopanem. Z ich okien często widać Tatry. Wiosna w górach to cała plejada zapachów i barw. Na górskich polanach kwitną kwiaty i zioła dziko rosnące. Wiosenny czas w górach to także wzmożona intensywność ptasich odgłosów. Wszędzie słychać radosny świergot ptaków.

Kierunek Zakopane

Zakopane to najczęściej odwiedzane miejsce w polskich Tatrach. Turyści przyjeżdżają tam przez cały rok. Ze względu na wyjątkowe uroki przyrody warto wybrać się tam wiosną. Co zobaczyć w Zakopanem? Na pewno warto wybrać się na Gubałówkę i podziwiać wyjątkowe widoki. Dla miłośników sportu i nie tylko, ciekawym miejscem będzie skocznia narciarska w pobliżu Wielkiej Krokwi. Kolejne miejsce to Krupówki. Jest to deptak, po którym szczególnie wiosenną porą można spacerować godzinami. Planując wiosenny wyjazd do Zakopanego, warto przygotować się na dłuższe piesze wycieczki. W okolicy jest dużo szlaków turystycznych. Jeden z nich to szlak nad Morskie Oko. Wędrując tym szlakiem wiosenną porą, można obserwować prawdziwe piękno polskich gór. Zimowa stolica Polski przyciąga swoim urokiem także wiosną. 

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + siedemnaście =