Jakie produkty pomagają na prawidłowe trawienie?

Zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa to najlepszy sposób na zapewnienie prawidłowego trawienia. Jeśli szukasz pomocy w trawieniu, istnieje wiele różnych produktów, które mogą pomóc w tym procesie.

Enzymy trawienne.

Enzymy trawienne to naturalne substancje znajdujące się w organizmie, które pomagają rozkładać żywność. Kiedy twoje ciało nie produkuje wystarczającej ilości enzymów, może to prowadzić do niestrawności, zgagi i innych problemów żołądkowo-jelitowych. Wiele suplementów enzymów trawiennych zawiera kombinacje enzymów proteazy i amylazy, które rozkładają odpowiednio białko i skrobię. Niektóre formuły zawierają również lipazę, która rozkłada tłuszcze.

Probiotyki

Są to żywe bakterie, które pomagają utrzymać zdrowe jelita, wypierając szkodliwe mikroorganizmy, takie jak drożdże lub E. coli i eliminując je z systemu poprzez produkty odpadowe, takie jak mocz i kał. Probiotyki można również znaleźć naturalnie w niektórych produktach spożywczych, takich jak jogurt lub zupa miso – ale jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości z samej diety, suplement może być korzystny dla ogólnego stanu zdrowia, jak również dla trawienia w szczególności.

Wino wytrawne

Nie jest to najczęstszy składnik w apteczce, ale wino białe wytrawne było używane od wieków do leczenia rozstroju żołądka. Zawartość alkoholu w winie może zabić bakterie powodujące problemy trawienne i złagodzić ból, podczas gdy kwasowość pomaga zneutralizować kwasy żołądkowe. Cukier zawarty w wytrawnym winie dostarcza również energii dla Twojego organizmu.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


13 + piętnaście =