Jakie ćwiczenia można wykonywać na drabinkach gimnastycznych?

Boy with a ball next to a wooden vaulting box on which smiling children are sitting in the gym hall

Drabinka gimnastyczna to świetny przyrząd do różnego rodzaju ćwiczeń. Sprawdzi się zarówno w przypadku przeprowadzania rozgrzewki przed faktycznym treningiem, jak i jako jego element. Bardzo często wykorzystuje się ją również do ćwiczeń korekcyjnych, mających niwelować wady postawy. Wielu z nas kojarzy pewnie różne aktywności związane z drabinką chociażby z lekcji wychowania fizycznego w szkole. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym ćwiczeniom.

Kilka interesujących możliwości

Najbardziej popularną pozycją do przybierania na drabince jest tzw. zwis, czyli złapanie się któregoś z wyższych szczebelków i swobodne wiszenie na rękach. Ta pozycja pozwala nieco rozciągnąć ciało oraz przejść do bardziej konkretnych ćwiczeń, takich jak podciąganie kolan do klatki piersiowej lub unoszenie wyprostowanych nóg. Są to dobre ćwiczenia na mięśnie brzucha W zwisie można również robić skręty tułowia. Jeśli chcemy nabyć dobrej jakości produkt, powinniśmy zwrócić uwagę na drabinki gimnastyczne w warszawskim sklepie.

Do innych popularnych ćwiczeń na drabinkach należą ćwiczenia rozciągające. Przeprowadza się je tak, że jedną nogę zaczepiamy o szczebelki na wysokości bioder i robimy skłony do drugiej. Możemy też z jedną nogą zablokowaną robić przysiady, co jest bardzo efektywnym treningiem na rozwój mięśni dolnych partii ciała. To tylko kilka możliwości z wielu ćwiczeń wykonywanych na drabinkach.

Aby dowiedzieć się więcej o tych akcesoriach i zobaczyć ich pełną ofertę, warto wejść na stronę https://drabinki-gimnastyczne.com.pl/.

Bądź pierwszy, by to skomentować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


4 × dwa =